Külas Ida-Virumaal

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv külastas reedel ametliku visiidi käigus Ida-Virumaad, tutvus piirkonna viimaste aastate majandusarengu edusammudega ning kohtus kohalike ettevõtjatega. Randjärv  külastas sealhulgas Sillamäe sadamat ning äsja avatud veokite piirieelset ooteala. Visiidi käigus külastas Randjärv ka Narva-Jõesuu muusikakooli, raamatukogu ja koduloomuuseumi.

Üheks ettevõtjate murekohaks on  pikad järjekorrad Eesti-Vene piiril ning autojuhtide ebainimlikud tingimused nendes järjekordades oodates. Randjärve sõnul  on need segavaks faktoriks nii kahe naaberriigi majandussuhetes, kui ka kontaktide loomisel turismi või kultuuri valdkonnas: «Probleemi lahendamiseks on tänaseks tehtud mitmeid samme – näiteks on valmimas kaasaegne kaubaveokite parkla Sillamäel, kus edaspidi ka tolliprotseduure saab korraldada. Käesoleval aastal on vene turistide hulk Eestis kasvanud. Kindlasti võiks külaliste hulk olla ka suurem, kui inimesed saaksid oma autodega kiiremini piiri ületada.“

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv tõdes töövisiidil Ida-Virumaale, et regioonil on suur arengupotentsiaal ja see on kindlasti üks kiiremini arenevaid piirkondi Eestis. Lisaks olulistele tööstusettevõtetele on siin tugev üldharidus-ja muusikakoolide võrgustik, tegusad kultuuriühendused, pühapäevakoolid. Inimesed, kes kultuurivaldkonnas töötavad on pühendunud ja tegusad. Pikisilmi oodatakse ka ringiraha seaduse toimimahakkamist.

“Ida-Virumaa veelgi atraktiivsemaks muutmine saab sündida ainult kohalike omavalitsuste, riigi ja ettevõtjate koostööst. Minu hinnangul sõltub piirkonna tulevik ka sellest, kuidas suudame noortele pakkuda kohapeal väljaõpet ning meelitada siit lahkunud tagasi Ida-Virumaale.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.