Laine Randjärv: „Lapsed vajavad meie tähelepanu aastaringselt”

Täna, rahvusvahelisel lastekaitsepäeval kutsub Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond koos fondi patrooni Laine Randjärvega kõiki üles pöörama tähelepanu laste tervisele ja heaolule ning pingutama selle nimel 365 päeva aastas.

Iga sündiv laps on kingitus tervele Eestile ning hea tervis, vanemlik armastus ja üldine heaolu on lapsepõlve ja kogu edasise elu olulisteks alustaladeks, millele on õigus kõikidel lastel.

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi patroonina pea kaks aastat tegutsenud Laine Randjärv kutsub kaasmaalasi üles märkama ja aitama abivajajat last: „Tänasel lastekaitsepäeval on eriti vaja pöörata tähelepanu sellele, et jutt lastest ja nende kaitsmisest ei jääks ainult sõnadeks. Hiljutine õõvastav uudis hooletussejäetud lastest, kellelt vanemate hoolimatus võttis lapsepõlve, oli häirekell, mis sunnib tõsisemalt küsima, kuidas parandada võimalikke vigu meie lastekaitsesüsteemis.

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi nimel kutsun kõiki inimesi ametkondlikus või tavaelus rohkem MÄRKAMA. Märkama abivajajaid – olgu nendeks lapsed, noored või täiskasvanud. Ärge peljake sekkuda, kui näete lapsevanemate hoolimatust või suutmatust laste kasvatamisega hakkama saada, vanemavastutust kanda. Koos saame kõik midagi ette võtta laste ja noorte elamisväärsema elu nimel. Just see loob Eestile parema tuleviku. Lapsed vajavad meie tähelepanu, hoolivust, kaitset ja abi igal sekundil, mitte ainult lastekaitsepäeval.“

Pelgulinna Sünnitusmaja on Eestis üks suuremaid sünnitusmaju, kus näeb ilmavalgust peaaegu iga neljas Eestimaal sündiv laps. Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond, mis asutati 2000. aastal, annab heade toetajate abiga oma panuse selleks, et lisaks vanemate armastusele, asjatundlikele tohtritele ja hoolitsevatele ämmaemandatele oleks elu algusele toeks ka kaasaegne keskkond ja abivahendid moodsaimate aparaatide näol.

Lisainfo:

Eeva Kauba, SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond, tegevjuht

tel: 5552 8323, 666 5838

e-post toetusfond@synnitusmaja.ee

fond.synnitusmaja.ee/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.