Laine Randjärv: Ida-Virumaal on rahvuskultuurid hästi hoitud

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv tõdes töövisiidil Ida-Virumaal, et rahvuskultuuriseltsid tegutsevad Ida-Virumaal aktiivselt ning nende tegevuse mõju ulatub Ida-Virumaast palju kaugemale.

„Hea on näha, et kohalikud rahvuskultuuriseltsid on oma tegevuses järjepidevad ning neil on aastatepikkusi traditsioone. Jõhvis toimub regulaarselt kultuuriseltside ümarlaud, kus otsutatakse ühiselt korralduslikke ja finantsküsimusi. Tänavu septembris rahvuste päeval, mis on mõeldud tutvustama Eestis elavate rahvusvähemuste kultuure, toimub Jõhvi Kontserdimajas taas festival Loomepada,“ rääkis Randjärv Ida-Virumaal nähtust-kuuldust.

„Eraldi tasub märkida, et Ida-Virumaa integratsioonikeskuse tegevus ei piirdu regiooniga, vaid Narva, Jõhvi, Sillamäe ja teiste linnade kultuuriseltsid võtavad väga aktiivselt osa vabariiklikest ja rahvusvahelistest kultuurifestivalidest,“ lisas Randjärv.

Riigikogu asespiiker osaleb Jõhvis seitsme linna muusikafestivali avamisel ja Rootsi jazzstaari Victoria Tolstoy kontserdil ning annab üle Eesti parlamendi eripreemia rahvusvahelisel festivalil Slaavi valgus.

„Kaks suurt rahvusvahelist kultuurisündmust ühel nädalavahetusel näitavad, et piirkonnas on suur kultuuripotentsiaal ja nende festivalide korraldajad väärivad Eesti riigi tunnustust,“ lausus Laine Randjärv.

Ida-Virumaad külastav Riigikogu asespiiker annab ka pressikonverentsi festivalidele saabunud Eesti ja Peterburi meedia esindajatele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.