Laine Randjärv: maailmakarika etapi korraldamine on Eestile suur au

8.-10. veebruaril toimub Tartus iluvõimlemise suurvõistluse Miss Valentine’i raames Rahvusvahelise Võimlemisföderatsiooni (FIG) maailmakarika etapp, mis viiakse esmakordselt läbi Eestis.

„Maailmakarika etapi korraldamise õigus on Eestile suur tunnustus, kuid teisalt ka väljakutse, mis innustab kohalikke võimlejaid ning treenereid, elavdades võimlemisklubide tööde,“ on Riigikogu I aseesimees ning Eesti Võimlemisliidu president Laine Randjärv veendunud. „Mul on hea meel, et meil on võimalus oma kodumaal meie parimaid võimlejaid toetada ning neile rahvusvahelises suurkonkurentsis kaasa elada.“

2013. aastal on FIG iluvõimlemise MK etappide korraldamisõiguse saanud 8 riiki: Eesti, Portugal, Rumeenia, Itaalia, Bulgaaria, Prantsusmaa, Valgevene ja Venemaa.

Maailmakarika etapi korraldaja on MTÜ Võimlemisklubi Janika ja Eesti Võimlemisliit. Lisaks on projekti edukaks teostumiseks kaasatud ligikaudu 80 vabatahtlikku ning tehakse koostööd FIGi, Eesti Kultuuriministeeriumi, Tartu linna ja mitmete teiste võimlemisklubi Janika pikaajaliste koostööpartneritega. Ürituse peakorraldaja on iluvõimlemise maailmameister ja Miss Valentine võimlemisturniiri ellukutsuja Janika  Mölder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.