Laine Randjärv : Muljed peost on ülevad

04.06.2011

XI noorte laulu- ja tantsupidu on edukalt lõppenud. Nii tantsijad, mängijaid ja lauljad kui korraldajad on endast andnud maksimumi.

Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu esinaise Laine Randjärve muljed peost on ülevad. Osalenud laulupidudel alates 1975.aastast, pidanud olema tunnistajaks erinevatele aegadele laulupidude ajaloos, mil muuhulgas küsiti ka seda, kas me üldse enam seda traditsiooni vajame – võime täna siiski suure rahuldusega öelda – laulu- ja tantsupeod olid, on ja jäävad. “Meil on õpetajad, kes suudavad ja tahavad õpetada nõudlikku, kuid huvitavat repertuaari, meil on noored, kes suudavad seda loomingut laulda, mängida ja tantsida, meil on suurepärane publik, kes oma kaasaelamisega annab esinejatele nii olulise tagasiside tunde ja meil on üldjuhid, kes on maailma parimad professionaalid oma alal!”

Ta lisas, et “Maa ja ilma” peo lugu ja sõnum tervikuna on liigutav ning kõnetas kõiki kuulajaid-vaatajaid. Ja Tallinn Euroopa  Kultuuripealinn 2011 sai Maa ja ilma abil hüüda laiale maailmale: “me oleme siin ja armastame oma väikest maad ja kultuuri ja oleme seeläbi hingelt suured ja palume kõiki olla meie külaliseks nii sel kui paljudel järgmistel kultuuriaastatel.”

Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse nõukogu esinaine Laine Randjärv tänab nõukogu nimel kõiki tantsijaid, lauljaid, dirigente, juhendajaid, korraldajaid, vabatahtlikke ning pealtvaatajaid suurepärase peo kordamineku eest. Kohtumiseni järgmisel  laulu-ja tantsupeol!

XI noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm” toimus 1.-3. juulini Tallinna Lauluväljakul.

Tänavune laulu- ja tantsupidu on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi üks selle suve suursündmusi.

Allikas : Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.