Laine Randjärv osaleb rahvusvahelisel kooriühingute seminaril Torinos

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb sellel nädalal Itaalias Torinos toimuval seminaril, mille korraldab Euroopa Kooriföderatsioon.
See on juba kaheksateistkümnendat korda toimuv ulatuslik üritus, kus osalevad kõrgetasemelised koolitajad Hispaaniast, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Rootsist, Norrast, Šveitsist, Itaaliast, USAst, samuti Eestist. Paralleelselt seminariga toimub mess, kus on esindatud muusikakirjastajad, fonogrammi- ja muusikatarvikute tootjad üle kogu maailma.

Laine Randjärve sõnul osaleb ta seminaril Euroopa Kooriassotsiatsiooni (Europian Choral Association) kutsel. “Olen selle organisatsiooni tegevusega Eesti poolelt seotud alates 1997.aastast, mil kureerisin Eesti koorijuhtide osalemist nendel seminaridel ja algatasin mitmeid uusi tegevusi – nt täiendõppe kursused kooriföderatsiooni liikmesriikide koorijuhtidele,“ rääkis Randjärv.

Riigikogu aseesimehe kinnitusel koosneb nädalane festival mitmetest sündmustest: kohtumised, töögrupid, koostööprojektide esitlused, töö workshoppides, koorikollektiivide kontserdid. Seminarist võtavad osa 40 riigi esindajad, osalejaid kokku on 4300.

„Osalen mitmetes workshoppides, kus on aruelu all olnud näiteks kultuurisildade abil poliitiliste erimeelsuste ületamine. Eriti liigutav ja õpetlik oli näiteks Iisraeli esindaja ettekanne, kus esitleti seda, kuidas püütakse kultuurilise tegevuse abil lähendada erinevaid Lähis-Ida rahvaid laste ja noorte ühistegevuse kaudu.

Esindan siin Eesti riiki, räägin meie laulupidude traditsioonist, laulvast revolutsioonist. Sõlmin uusi kontakte inimestega, kes korraldavad muusikaelu Euroopa erinevates riikides, eesmärgiga tutvustada meie huvitavat ja mitmekesist kultuurielu. Järgmine Eesti jaoks oluline suursündmus, mida siin tutvustan, on 2014 toimuv üldlaulupidu,“ rääkis Randjärv, kes kirjutanud ka doktoritöö muusikakultuuri rolli poliitika ja sotsiaalse elu mõjutajana, oma tegemisi Itaalias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.