Laine Randjärv pälvis Jüriöö Tähe

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv pälvis Jüriöö ülestõusu 669. aastapäeva tähistamisel Jüriöö Tähe. Jüriöö Pargi aumärkidega tunnustatakse ühiskonnategelasi, kes on kaasa aidanud Jüriöö pargi arengule ja rahvuslike aadete propageerimisele.

Randjärv peab heraldik Priit Herodese loodud aumärki Eesti riigi ajaloo oluliseks sümboliks. „Mul on suur au leida äramärkimist ja tunnustust aateliste inimeste poolt. Olen tänulik Jüriöö mälestuspargi rajajale ja mõtte hoidjale Jüri Uppinile ning Jüriöö Tähe nõukogule. 1343. aasta ülestõus Saksa-Taani võimu vastu on meie rahva üks erksamaid ajaloolisi hetki, mis pani aluse Eesti vabadusliikumisele. Meie esivanemate poolt tehtu innustab mäletama eelmiste põlvkondade kangelastegusid ja pidama pühaks panustamist Eesti riigi tuleviku nimel,“ ütles Randjärv.

Jüriöö park on ajalooline paik, kus tähistatakse mitmeid Eesti traditsioone ja tähtpäevi. Järgides Eesti Vabariigi algusaastetel kavandatut, on lisaks pidulike sündmuste tähistamisele taastatud ka tammede istutamise traditsioon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.