Laine Randjärv : Tulemas on kultuuriaasta tippsündmus

27. juunil algas XI noorte laulu- ja tantsupidu, mis toob Tallinnasse tuhandeid peolisi ja külalisi nii Eestist kui välismaalt.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sa nõukogu esinaine, Laine Randjärv sõnas:

“Hoolimata tavatult lühikesest ettevalmistusajast, võib täna öelda, et taas on tulemas suurepärane kultuuriaasta tippsündmus”. Ta lisas: “Kindluse selleks annavad kõik särasilmsed osalejad, kes on laulud-tantsud-pillilood kenasti selgeks õppinud ning alates tänasest Tallinna poole teele asuvad. Veel viimased pingutused väljakutel proovides ongi teoks saamas see, mida oleme kõik koos oodanud ja milleks hoolikalt valmistunud.” Randjärv tänab südamlikult kõiki peolisi, nende juhendajaid ja lapsevanemaid ning kõiki korraldajaid.

Esmaspäeval saabuvad Tallinnasse kõik tantsijad ja võimlejad välja arvatud esimeste klasside rühmad. Teisipäeval liituvad rahvatantsijatega ka esimeste klasside tantsurühmad. Kolmapäeval algavad rahvamuusikute ja peol osalevate rokkansamblite proovid ning neljapäeval puhkpilliorkestrite ja noorte sümfooniaorkestrite eelproovid. Reedel saabuvad kõik vanemad lauljad ning laupäeval mudilaskooride lauljad.

Esmaspäevast algavad ka tantsupeo proovid. Nädala kahel esimesel päeval toimuvad rahvatantsijate eelproovid kaheksal harjutusväljakul: Wismari staadionil, Pae tn staadionil, Maarjamäe staadionil, Rannavärava staadionil, Kadrioru staadioni abiväljakul, Hipodroomi AS Norfolki väljakul, Kalevi staadioni varuväljakul ning selle peo põhiväljakul Lauluväljaku tantsuplatsil. Kolmapäevast alates kolivad proovid lauluväljakule.

Tänavune laulu- ja tantsupidu avatakse lauluväljakul 1. juulil kl 19.00, mil laulukaare all on koorilauljad ning kaare ees olevale tantsuväljakule liiguvad rahvatantsijad. Avamisele järgneb tantsupeo esimene etendus.  Tantsupeo teine etendus toimub 2. juulil. Rongkäik algab 3. juulil kl 9.00 Vabaduse väljakult ning liigub mööda Pärnu ja Narva maanteed ja Pirita teed, lauluväljakule. Laulupidu algab Tallinna Lauluväljakul 3. juulil pärast rongkäigu lõppu orienteeruvalt kell 13.00.

Nii lauluväljakul, harjutusväljakutel kui ka kõigis ööbimispaikades on osalejaid vajadusel abistamas peo meditsiiniteenistus ning turvalisust on tagamas turvateenistus.


Allikas : BNS, Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutus

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.