Laulupeod sillutavad Balti riikide teed Euroopasse

Laulupidude traditsioon on üks Eesti ning ka teiste Balti riikide visiitkaarte, mis meid Euroopa kultuurikaardile kinnitab, tähendas Riigikogu asespiiker Laine Randjärv eile oma sõnavõtus Schleswig-Holsteini muusikafestivali poodiumiarutelul.

Oma 130 000 külastajaga on Saksamaal Schleswig-Holsteini liidumaal toimuv muusikafestival üks Euroopa suurimaid. Tänavune festival on seadnud rõhu Balti riikide muusikale.

Festivali poodiumiarutelu teemal „Kultuur ja Majandus: Balti Perspektiivid Euroopale“  keskendus eelkõige Balti riikide ja teiste Euroopa riikide kultuurialase koostöö küsimustele, kõne all oli ka majanduskoostöö ning teaduse ja kõrgkoolide osatähtsus.

„Euroopa rahvaste kultuurides on palju ühisjooni, aga samas on kõigil näidata midagi omanäolist,“ kõneles Laine Randjärv. „Laulupidu on erakordne platvorm kutsumaks kokku palju erinevaid rahvaid, tutvustades neile piirkondlikku kultuuri, kuid samas integreerides Euroopa elanikke omavahel.“

„Balti riikide koostöö loometööstuses võiks olla meie edu võti Euroopa kultuuriturul,“ leidis Randjärv. „See on võimalus panustada ühekorraga nii majanduse, kultuuri kui Euroopa riikide vaheliste suhete arengusse.“

Lisaks Randjärvele osalesid poodiumiarutelul Läti peaminister Valdis Dombrovskis, Leedu haridus- ja teadusminister Dainius Pavalkis ja  Schleswig-Holsteini justiits-, kultuuri- ja Euroopa asjade minister Anke Spoorendonk. Arutelu modereeris Schleswig-Holsteini endine peaminister Björn Engholm.

1986. aastal loodud Schleswig-Holsteini muusikafestival kuulub kõige prominentsemate rahvusvaheliste kultuuriürituste hulka. Igal aastal valitakse korraldajate poolt välja üks riik või piirkond, kelle muusikale pööratakse enim tähelepanu. Tänavu on selleks piirkonnaks kolm Balti riiki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.