Minust

Olen 55-aastane naine, kahe toreda tütre – Mariti ja Liine – ema, armsate Ralfi ja Kiira vanaema. Kogu mu pere elab Tartus. Mu lapsed on mu töö iseloomu tõttu kasvanud iseseisvateks ja enesega hästi hakkama saavateks inimesteks. Rõõmustan nende edusammude üle väga ja toetan neid nende ettevõtmistes.

Marit lõpetas Tartu Ülikooli magistrantuuris kommunikatsioonijuhtimise ja Liine on Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas magistriõppes.

Olen õnnelik siis, kui mu lähedastel läheb hästi ja kõik on terved.

Õppisin koorijuhiks. See oli pikk ja põnev aeg, mis karastas ja andis püsivust. See on mind elus aidanud. Armastan oma eriala väga. Naudin iga hetke, mil töötan omaloodud Tarmeko kammerkooriga, kes on 25 aasta jooksul kasvanud kokku suurepäraseks laulupereks. Need inimesed on mu sõbrad, keda saab usaldada igasugustes elu situatsioonides.

Praegu olen omaenda õppimisega lõpusirgel Tartu Ülikooli doktorantuuris. Õppida pole kunagi hilja.

Olen Eesti Reformierakonna liige alates 2002.aastast. Poliitikasse tulin, sest olles poliitiliste otsuste langetamise juures on võimalik näha elu tervikuna ning olla otseselt seotud eesmärkide täitmisega, mis inimene, omavalitsus või riik on endale üles seadnud. Mu elukutse aitab mind ka poliitiku rollis.

Olen oma elus seni vastu võtnud mitmeid väljakutseid, mis on toonud mind tartlaste vaimse kasvu võimaluste tagamise juurest kogu Tartu arengu juhtimiseni 1998. aastal hakkasin looma Tartusse maailmatasemel kontserdimaja, 2002. aastal asusin abilinnapeana juhtima Tartule põhiomast kultuuri- ja haridusvaldkonda ning 2004. aastal võtsin suurepäraselt linnapealt, tänaselt peaministrilt, Andrus Ansipilt üle Tartu linnapea ametiraha.

2007 – 2011 töötasin kultuuriministrina. Taasiseseisvunud Eesti ajaloos on nelja aasta pikkune tööperiood kultuuriministrile olnud esmakordne. Need neli aastat kultuuriministrina olid suur väljakutse ja proovilepanek. Eesti majandusel olid rasked ajad ja seetõttu palju pingeid mis iganes eluvaldkonnas. Ministrina töötamine nõudis minult kannatlikkust, tundlikkust ja loomingulisust. Ehkki vahest tundus, et on nii raske ja valus, sain heade kolleegide ja isaisadelt pärit tasakaalukuse ja talupojatarkuse abil jälle keerdsõlmedest üle.

Täna olen Riigikogu esimene aseesimees. Töö parlamendis on vastutusrikas ja huvitav. Siin avanevad uued elu vaatenurgad, mis annavad teadmisi ja kogemusi, mida pole saanud varem kogeda. Ma töötan kogu südamega selle nimel, et meie Eesti areneks jätkuvalt just sellisel viisil, et meie lastel oleks siin hea elada täna ja tulevikus. Et seadused, mida vastu võtame arendaksid meie innovatiivset ja hea elukeskkonnaga riiki. Ma olen seda meelt, et meie noorte õpihuvi, mis neid laia maailma kannab, on väga teretulnud. Sest vaadates ringi ja kogudes teadmisi, saavad nad pärast kõike seda oma riigi heaks rakendada.

Olen Tartu vaimu inimene. Armastan oma linna ja linlasi. Tartlased on kujundanud mu väärtushinnanguid ja elu põhimõtteid. Tartlased on mu esimesed kolleegid, mu toetajad ja mu kritiseerijad. Tartlased koos on loonud oma linnas suurepärase elukeskkonna, kus valitseb tasakaal mõnusa äraolemise, vaimse ja füüsilise kasvu võimaluste ning tõhusa majandamise vahel. Tartu on kiiresti arenev ja uudseid ideid kandev linn. Mul on hea meel, et olen saanud kaasa aidata Tartu Lennuvälja, AHHAA keskuse ja Tamme staadioni valmimisele. Nii linnapeana kui kultuuriministrina.

KIRJUTA MULLE:

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Teema

Teade

Siit leiate minu kirjutatud arvamusartikleid ja ülevaadet tööga seotud sündmustest