Randjärv: Erivajadustega noorte moe- ja stiilistuudio avardab täisväärtusliku elu võimalusi

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osales erivajadustega noorte moe- ja stiilistuudio avamisel, mille idee autor on kauaaegne moestuudio Semolen eestvedaja Kai Ilp.

„Erivajadustega noorte huviringi avamine äärmiselt oluline algatus, mis tugevdab kodanikuühiskonda,” ütles Riigikogu aseesimees Laine Randjärv. “Meie ühiskond tervikuna on muutunud järjest tolerantsemaks ja sallivamaks, järjest enam arvestatakse erivajadustega inimeste vajadusi, kuis on vaja jätkuvalt kaasa aidata puuetega inimeste sotsiaalsele rehabilitatsioonile. Erivajadustega inimesed on tihti isegi aktiivsemad, kui need, kellel neid vajadusi ei ole. Ühiskond peab neil aitama oma energiat rakendada – see muudab kogu ühiskonna tervemaks.”

„Noorte moe- ja stiilistuudio on koht, kus noored saavad tarvilikke näpunäiteid moest ja stiilist, valdkonnast, mis on meeles igal neiul ja noormehel,  ja mis kindlasti toetab paremat enesetunnet,” rääkis Laine Randjärv. “Eriti oluline on aga koostegutsemise võimalused ja uute suhtlemiskogemuste saamine. Enamik moeajakirju või -saateid on siiani pakkunud soovitusi vaid mannekeeni kehaehitusega inimesele. Pole kuulnud, et selleteemalist tähelepanu oleks pööratud ratastoolis olijale.“

Erivajadustega noorte moe- ja stiilistuudio  alustas oma tegevust Tallinnas, Toompuiestee 10 asuvas noorteklubis „ Kelluke”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.