Randjärv: Lasnamäe tühermaadele puhutakse elu sisse

„Ettevõtete laienemine ning nende uute tootmiskorpuste ehitamine Lasnamäel aitab selle piirkonna tühermaadele elu sisse puhuda,“ ütles Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv eile Lasnamäel Šveitsi rahvusvahelise firma MDC Max Daetwyler Eesti AS tehase uue tootmiskorpuse nurgakivi panekul.

MDC Max Daetwyler Eesti AS juhataja Robert Bécsy kiitis nurgakivi panekul Eesti head ettevõtluskeskkonda, mis on eelduseks tootmise laiendamisele just sellel maal. Bécsy sõnul toob Eesti riigi ettevõtluspoliitika siia uusi ja tasuvaid töökohti loovaid investoreid.

Laine Randjärve sõnul on MDC Max Daetwyler Eesti AS Šveitsis asuva samanimelise masinaehitusfirma tütarettevõte, mis on siin tegutsenud 1995. aastast. 1998. aastal investeeris Daetwyler Eestisse pea 13 miljonit eurot, mis tegi firmast tolle aasta suurima välisinvestori. Lõviosa MDC Max Daetwyler Eesti AS toodangust läheb ekspordiks.

Laine Randjärv tunnustas ettevõtte valmisolekut alustada stipendiumite maksmist kutseõppuritele, kes otsustavad jätkata õpinguid mõnes Eesti ametikoolis.“Daetwyleri kogemus näitab, kui vajalik on ettevõttepraktika osatähtsuse suurendamine kutseõppes,“ märkis Randjärv ja ütles, et kutsekoolide ning ettevõtjate koostöö peaks olema tihedam.

MDC Max Daetwyler Eesti AS on Šveitsis asuva samanimelise masinaehitusfirma tütarettevõte, mis on siin tegutsenud 1995. aastast. 1998. aastal investeeris Daetwyler Eestisse pea 13 miljonit eurot, mis tegi firmast tolle aasta suurima välisinvestori. Üle maailma tootmis- ja müügiüksuseid omav firma on juba aastaid näinud vajadust laiendada Eestis asuvat tootmist naabruses laiuvale tühermaale, sest praegune Tallinnas Betooni tänaval asuv tehas on kitsaks jäänud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.