Randjärv: linnapea nõunik Kuuskemaa alandab Lasnamäe ja Mustamäe elanikke

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv peab lubamatuks hiljuti kõlanud Tallinna linnapea nõuniku Jüri Kuuskemaa ettepanekut “vabastada Vanalinn” nn Lasnamäe ja Mustamäe joodikutest.

„Linnapea nõunik härra Kuuskemaa on esinenud enneolematu avaldusega, kus ta vastandab Tallinna erinevate linnaosade elanikke. Lugupeetud kunstiteadlane väidab, et kesklinna igapäevased elu- ja olmemured ning räpane väljanägemine tulenevad sellest, et siin veetvat aega Vanalinnale ebasoovitavate linnaosade elanikud,” ütles Randjärv.

“Vanalinn oma vaatamisväärsustega on lisaks arvukatele turistidele siiski mõeldud ajaveetmiseks ka Tallinna linna elanikele,” lisas Randjärv.

Kohalike omavalitsuste valimistel Lasnamäel kandideeriva Randjärve sõnul on ainus, milles võib linnapea nõunikuga nõustuda see, et Lasnamäel pole piisavalt vaba aja veetmise kohti: parke, puhke- ja piknikualasid ning kaasaegseid laste mänguväljakuid.

„Erinevate linnaosade elanike lahterdamine nende elukoha järgi ning nende alandav märgistamine on igal juhul taunitav. Linnapea nõuniku ütlused on Lasnamäe ja Mustamäe elanike suhtes solvavad,” lisas ta.

“Kuuskemaa loogika järgi võiksid näiteks Pirita elanikud keelata Vanalinna elanikele ka oma linnaosas olevas rannas ja metsas käimise. Linnavalitsuse peamine kohustus on korraldada elu linnas nii, et ükskõik millises linnaosas elavad tallinlased ja kõik pealinna külalised tunneksid ennast siin hubaselt ja turvaliselt,“ sõnas Randjärv.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.