Randjärv: maletraditsioonid kinnitavad Eesti inimeste haritust

Täna, 8. oktoobril kohtusid Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv ja Eesti Maleliidu president Andrei Korobeinik Riigikogus Rahvusvahelise Maleföderatsiooni FIDE presidendi nõukoguga, tutvumaks Eesti parlamendiga.

„Eesti maletraditsioonid on silmapaistvalt pikaajalised, mis annab tunnistust arukast ning haritud rahvast,“ leidis Randjärv, viidates Paul Keresele, kes on kuulutatud 20. sajandi parimaks sportlaseks. „Keres on ainus maletaja maailmas, keda on hinnatud rahatähele panemise vääriliseks.“

 

FIDE sotsiaalkomisjoni liikmena peab ka Korobeinik oluliseks male positiivset mõju ühiskonnaelule. „Eesti maletraditsioonide jätkumist on eduka näitena toetanud malekooli projekt, millesse on käesoleval aastal kaasatud juba 10% teise klassi õpilastest üle Eesti,“ kirjeldas Korobeinik projekti, mis juba poolteist aastat koolilapsi malega tegelema kutsub.

 

FIDE president Kirsan Iljumžinov koos nõukoguga viibivad Tallinnas seoses 84. FIDE kongressiga, mis toimub 30. septembrist kuni 10. oktoobrini. Kongressil osaleb üle 200 inimese sajast erinevast riigist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.