Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas eile, 12. septembril 10. Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFF’i).

Avamisel ütles Randjärv: “Aastal, mil tähistatakse Eesti Filmi 100. sünnipäeva saame tõdeda, et meil on mitmeid elujõulisi teemafestivale üle Eesti. Matsalu Loodusfilmide Festival on õpetlik, silmaringi avardav ja uskumatuid loodusimesid vaatajatele vahendav. Kas on võimalik sundida lindu, looma või taime käituma filmiloojale vajalikul moel? Kindlasti mitte. Loodusfilmide tegemine nõuab erakordset kannatlikkust, järjekindlust, vastupidavust ja leidlikkust. Loodusfilmide festivali korraldamine aga visadust ja suurt armastust looduse vastu.”

Randjärv tänas ja õnntles festivali peakorraldajat ja selle ettevõtmise hinge, Tiit Mesilat, kes alates esimesest Matsalu Loodusfilmide festivalist on selle organiseerimise juures olnud ning tervet korraldusmeeskonda.
Festivali avamisel näidatud Jaapani loodusfilm „Ookeani saladused: Aleuutide ime“ rääkis loo ühest maailma suurimast loomade kogunemisest Vaikse ookeani põhjaosas, Aleuutide saarestiku läheduses.
MAFF’i toimumist toetavad nii Eesti riigiasutused, A. Le Coq Aura kui ka paljud Läänemaa organisatsioonid. Väga suure töö teevad ära vabatahtlikud koolinoored ja kohaliku omavalitsuse töötajad, kuid erilist kiitust väärib festivali isa Tiit Mesila. Mesila professionaalsus, organiseeritud ning isiklik ja vahetu suhtumine külalistesse ja filmitegijatesse teeb MAFF’ist väga erilise festivali.

Matsalu loodusfilmide festival toimub 12.-16. September Lihulas, Läänemaa. Võistlusprogrammis on 29 filmi, mis konkureerivad kahes kategoorias: A- Loodus ja B- Inimene ja loodus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.