Saaremaa ooperipäevad 2013

Saaremaa ooperipäevad on minu jaoks kujunenud juba armsaks suviseks traditsiooniks. Ei jäänud mul vahele seegi aasta. Lisasin siia postitusse väikese galerii, aga vabandan juba ette uduste piltide pärast – need on pimedas saalis istudes telefoniga tehtud!

Elamusi jagus igasse päeva. Näiteks Donizetti Lucia di Lammermoor. Bathumi riikliku kunstide keskuse ooperistuudio etendus. Saaremaa ooperipäevade selle suve esimene pääsuke oleks võinud äärepealt ka olemata olla. Esitenori hääle haigestumise tõttu võttis Edgardo rolli laulda hoopis Normanno kehastaja. Ja mitte niisama, vaid laulis etenduses mõlemat osa vaheldumisi!!! Oli, mida vaadata ja kuulata!

Gruusia külalisetenduses Attilat laulnud Paata Burchuladze oli väga võimas! Tõeline elamus.

Saaremaa ooperipäevade gala finaali esimene pool oli pühendatud Wagnerile ja teine Verdile, kel mõlemil möödus tänavu 200 aastat sünnist. Mulle olid eriti südamelähedasid muidugi ooperikoorid. Puhas klassika.

Eesti Kontsert võõrustas Saaremaal ka Hiina kultuuritegelaste delegatsiooni. Pildil vasakult on Eesti suursaadik Hiinas Toomas Lukk oma abikaasaga. Minust paremal Hiina kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna asejuht Guan Xin ja meie kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel.

Guan Xin oli Hiinapoolseks vastuvõtu korraldajaks 2010 aastal, mil Eesti delegatsioon külastas Hiina kultuuriministri kutsel Pekingit, kus kirjutati alla kultuurialase koostöö leping.

One thought on “Saaremaa ooperipäevad 2013”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.