Tag Archives: näitus

Riigikogus avati Alisa Jakobi maalinäitus

16. veebruaril kell 16:00 avab kunstnik Alisa Jakobi oma näituse “Emotsionaalsed maastikud“ vol 2, Toompea lossis, Riigikogu hoone lõunatiiva 3. korruse galeriis.

Näitus koosneb peamiselt Muhu saarel loodud etüüdidest, kus sealne loodus ja atmosfäär osutusid kunstnikule suurepärasteks inspiratsiooniallikateks, edastab Riigikogu pressiteenistus.

Kunstinäitusega soovib autor esitleda inimese suhestumist loodusesse, avades ühe võimaliku vaatenurga läbi enda kogemuse. Valitud teosed väljendavad autori mitmetahulisi emotsioone teoste valmimise ajal.

Kunstnik kohtub oma teoste kaudu sügavalt sisemise “minaga”, mis väljendub maalide koloriidis ja tehnikates. Autor esitab endale küsimuse: “Kas loodus pakub lahendust emotsionaalsetele seisunditele?”

Kunstnik kujutab lõuenditel maastike, mis projetseerivad autori tundeelu. Tema teostes leidub erinevaid kujundeid, mis tulenevad kunstniku elust. Kas maalitud vaated on tegelikult loodus või hoopis pilt kunstniku elustenaariumist? Kunstniku valitud looduse motiivid jõuavad lõuendile juba uute tähendustena, millest on saanud maastike vaadete asemel hoopis isiklike emotsioonide peegeldus.

Teoste valmimisel on autor soovinud jätta kõrvale reaalsuse ja ta on lasknud fantaasial end haarata. Lõuendile jõuavad salapärased kujundid ja varjud, mis on tekkinud veidi juhusliku pintslitöö käigus. Sellest tingituna on näituse pealkirjaks “Emotsionaalsed maastikud”, mis on juhitud sisemisest jõust ja emotsionaalsetest tunnetest.

Loodus pakub inspiratsiooni ja lohutust, võimaldades kuulata oma sisemist häält. Tänapäeva urbanistlik elustiil on liiga kiire, mis jätab vähe ruumi endaga üksi olemiseks.

Alisa Jakobi lõpetas 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal ja kaitses 2010. aastal magistrikraadi kunstiõpetuse erialal Tallinna Ülikoolis. Tegutseb kunstniku, graafilise disaineri ja alates 2010. aastast ka kunstiõpetajana Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses. Alates 2005. aastast Meedia Kunstnike Liidus, alates 2011. aastast EstSEA (kunstiõpetajate ühingu) liige.

Näitus koosneb kolmeteistkümnest maalist, mis on maalitud ajavahemikus 2013-2014.

Näitust korraldab Art Jakobi koostöös Riigikogu Galeriiga.

Näitus on avatud 13.02 – 27.02.2015

Riigikogu kunstisaalis on avatud Laurentsiuse maalinäitus

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas täna Toompea lossi kunstisaalis tuntud maalikunstniku Laurentsiuse tööde näituse.
Laine Randjärve sõnul on Laurentsius kodanikunimega Lauri Sillak Eesti silmapaistvamaid kunstnikke, kellele on omistatud nii Eesti maalikunsti kõrgeim autasu, Konrad Mäe preemia kui ka tema loomingut on tunnustatud Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga.

„Laurentsiuse loomingut iseloomustab oskus tabada portreeritavate isikute iseloomulikud jooned ja tuua need välja meisterliku teostuse kaudu, mis teebki tema loomingu eriliseks,“ ütles Randjärv. Ta märkis, et teoste sisu aitab ilmekalt esile tuua nende vormistuslik külg.

Toompea lossi kunstisaalis avatud näitusel „5 portreed“ on välja pandud Laurentsiuse tööd viimase paari aasta loomingust. Autor ise iseloomustab portreesid kui realistlikke, mis samal ajal on tehniliselt üpris erinevad.

Laurentsius alias Lauri Sillak on lõpetanud 1996. aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna. Näitusi on ta korraldanud aktiivselt alates 1993. aastast. Lisaks rohkearvulistele isikunäitustele on kunstnik osalenud ühisnäitustel Eestis, Saksamaal, Poolas, Venemaal, Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides ja Taanis.

Näitus Toompea lossi kunstisaalis on avatud kuni 15. märtsini. Toompea lossi pääsemiseks on vaja isikut tõendavat dokumenti.

Stanislav Antipovi maalide näitus Toompea lossis

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avab täna Toompea lossis Eestis elava udmurdi päritolu kunstniku Stanislav Antipovi näituse.

 

Randjärv tõi esile teoste meisterliku teostuse kõrval nende positiivsust sisendava meeleolu. „Ma imetlen kunstnikke, kes suudavad looduse ilu nii edasi anda, et nende maale silmitsedes ärkab maastik just kui ellu – nii võib peaaegu tunda, kuidas päike paitab su põske ja tuuleiil sasib su juukseid, linnud laulavad ning puud kohisevad. Igal aastaajal on tõepoolest oma võlu ja Stanislav Antipovi maalid kannavad sind neist läbi kui linnutiivul,“ ütles Randjärv.

Aeg. Loodus. Muljed – filosoofilises plaanis tähendab see kunstniku jaoks ennekõike tema maailmavaadet. Sel näitusel tajume siirast ning ausat loodusetunnetust, samuti sügavat usku vana hea klassikalise maalikunsti traditsioonide püsimajäämisesse. Meisterlikult läbikomponeeritud töödes näitab kunstnik oma head maalitehnilist taset nii ruumitunnetuses kui värvikäsitluses. Olenemata motiivivalikust annavad klassikaline maastikumaal ja linnavaade ikka ja jälle põhjust nautida ülestähendusi looduse kaunitest seisunditest, olgu need siis jäädvustatud päikeselaiguna vanalinna müüril, veepeegeldusena paadisadamas või pilvede liikumises põllu kohal.

Autor ise on rõhutanud, et igal aastaajal on omad värvid ja oma võlu. Ta soovitab võtta enda jaoks pisut vabadust, et rutiinist jagu saada ja seda kõike märgata.

Antipovi maale on eksponeeritud arvukatel näitustel nii Venemaal, Eestis kui ka Soomes. Tal on Tallinna Ülikooli magistrikraad kunstiteaduses.

Stanislav Antipovi maalinäitus on Toompea lossi lõunatiiva III korruse kunstisaalis avatud kuni 29. jaanuarini. Huvilistel on Toompea lossi sissepääsuks vaja esitada isikut tõendav dokument.

Fotod: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2015/Naitused/Antipov/

Toompea lossis avatakse näitus Puškini muuseum-kaitseala ainetel

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avab esmaspäeval kell 14.30 Toompea lossi kolmandal korrusel näituse „Vabaõhumaalimine A. Puškini muuseum-kaitsealal 2013 – 2014,“ mille eestvedaja on Vene Kunstnike Ühendus Eestis.

„Mul on hea meel, et Vene kunstnike töödest on taas avatud näitus Toompea lossis pärast kaheaastast vaheaega. Tänane näitus on jätkuks eelmisele, mil eksponeeriti Aleksandr Puškini loomingu ainetel valminud maale. Puškin on moodsa vene kirjanduse rajajana läbi aegade andnud inspiratsiooni erinevate kunstiliikide esindajatele,“ ütles Randjärv.

Näitusel on 50 paremat kunstitööd rahvusvahelistelt projektidelt “Kuldne sügis Mihhailovskojes 2013” ja „A. Puškini muuseumi-kaitseala mõisade interjööri maalimine 2014”.

Näitus jääb avatuks 28. detsembrini. Sissepääsuks on vajalik pildiga isikut tõendav dokument.

Fotod näituselt 

Toompea lossis avatakse Kamille Saabre maalinäitus

Riigikogu kunstisaalis avatakse täna kell 12.30 kunstnik Kamille Saabre maalinäitus „Tutti Frutti“.
Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve sõnul saab näituselt positiivse ja värviküllase elamuse. „Maalid toovad esile läbi kunstniku meisterlike pintslitõmmete meid ümbritseva looduse loomuliku ilu viljade ja õite erinevate arenguettetappide kaudu. Koloriitsed maalid näitavad loodusliku ilu sündi ja muutumist, mis sisendab vaatajas sisemist hingelist kindlustunnet just läbi ilumeele,“ ütles Randjärv. Ta lisas, et positiivsele arengule suunatud mõttemaailma vajame eriti praeguses maailma keerulises olukorras.

„Tutti Frutti“ on Kamille Saabre enda sõnul maalinäitus, mis portreteerib vilju ja õisi nende erinevatel arengu- ja küpsusastmetel. Suuremõõtmelised lille-ja viljamaalid kujutavad „frukte“ portreedena, kus nende karakter tuuakse esile läbi mitmekordse suurenduse. Kunstniku naturalistlikud maalid ei pretendeeri autori sõnul ilu kopeerimisele, vaid toovad esile elu rikkaliku mitmekesisuse ja tiivustavad leidma tuge ning positiivseid mõtteid elu erinevates situatsioonides ja etappidel.

Kamille Saabre on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala 1995. aastal ja täiendanud end Rhode Islandi Disainikoolis Ameerika Ühendriikides. Ta on töötanud nii vabakutselise kunstnikuna kui ka reklaamiagentuurides. Osalenud näitustel lisaks Eestile ka Šveitsis, Lätis, Itaalias ja Ameerika Ühendriikides.

Näitus jääb avatuks 14. novembrini ja seda saab vaadata tööpäeviti kella 10-16-ni. Toompea lossi sissepääsuks on vaja pildiga isikut tõendavat dokumenti.

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Fotod näituselt